X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

نفر افراد آنلاین

1383,03,22
قدرت آلمان ها :

تیم ملی آلمان به عنوان اولین تیم گروه پنج بازیهای مقدماتی جام ملتهای اروپا به مرحله نهائی این بازیها راه یافت.

هر چند که آلمان بدون باخت به این مرحله رسید، ولی در آغاز این بازیها با دو مساوی پی در پی در مقابل لیتوانی و اسکاتلند، و یک برد ضعیف(دو بر یک) در مقابل تیم جزایر فارو در چهار بازی اولش، هوادارانش را با نگرانی روبرو کرد.

تیم ملی آلمان با 13 گل زده، 4 گل خورده و 18 امتیاز از 8 بازی به عنوان تیم اول گروه پنج صعود کرد.

نتایج بازیهای آلمان در گروه پنج
لیتوانی -آلمان 0-2
آلمان- جزایر فارو 2-1
آلمان- لیتوانی 1-1
اسکاتلند -آلمان 1-1
جزایر فارو - آلمان 2-0
ایسلند- آلمان 0-0
آلمان- اسکاتلند 2- 1
آلمان- ایسلند 3-0

پس از آلمان، تیمهای اسکاتلند با 14 امتیاز، ایسلند با 13 امتیاز، لیتوانی 10 امتیاز و جزایر فارو با یک امتیاز در مکانهای دوم تا پنجم گروه پنج قرار گرفتند.

میشل بالاک و فردی بوبیچ هر کدام با به ثمر رساندن 4 گل در جای دوم جدول بهترین گلزنان این گروه قرار   گرفتند.

تیم ملی آلمان با تیمهای هلند، جمهوری چک و لتونی در گروه D مرحله نهائی جام ملتهای اروپا هم گروه است.

نخستین بازی آلمان روز 15 ژوئن مقابل تیم ملی هلند خواهد بود.

پر افتخارترین تیم تاریخ جام ملتهای اروپا
 
آلمان با سه بار قهرمانی جام ملتهای اروپا، پر افتخار ترین تیم اروپاست.

تیم ملی آلمان دو بار پیش از برچیده شدن دیوار برلین با عنوان آلمان غربی یا آلمان فدرال در سالهای 1972(بلژیک) و 1980(ایتالیا) و یک بار با پس از اتحادش با جمهوری دموکراتیک آلمان(آلمان شرقی) در سال 1996(انگلستان) به مقام قهرمانی دست یافت.

در سال 1972 دو سال پیش از قهرمانی تیم آلمان غربی در جام جهانی، این تیم با در اختیار داشتن مجموعه ای از بهترین بازیکنان اروپا در آن زمان مانند سپ مایر، فرانتس بکن بائر و گرد مولر و مربیگری هلموت شون، توانست در بازی پایانی این مسابقات تیم ملی شوروی را با نتیجه 3 بر صفر شکست دهد.

در این بازیها گرد مولر با به ثمر رساندن 4 گل عنوان" آقای گل" مسابقات را بدست آورد.

در سال 1980 جام ملتهای اروپا در ایتالیا برگزار شد.

تیم ملی آلمان غربی پس از شکستش در بازی پایانی جام ملتهای اروپا در سال 1976 در مقابل تیم ملی چکسلواکی در ضربات پنالتی، در این دوره با تیم نسبتا جوانی به ایتالیا، محل برگزاری مسابقات رفت.

کارل هاینس رومنینگه، کلاوس آلوفس، برند شوستر، تونی شوماخر و لوتار ماتئوس از بازیکنان اصلی آلمان غربی در سال 1980بودند.

در بازی پایانی این دوره، تیم آلمان غربی به عنوان تیم اول گروه یک در مقابل تیم اول گروه دوم، بلژیک، قرار گرفت. این بازی با دو گل هورس هروبش دو بر یک به نفع آلمان غربی پایان یافت و این تیم برای دومین بار قهرمان جام ملتهای اروپا شد.کلاوس آلوفس با سه گل، "آقای گل" این دوره از بازیها شد.

                                            
                                      سپ مایر و فرانتس بکن بائر در جام جهانی 1974

در سال 1992 که بازیها در سوئد برگزار شد، تیم ملی آلمان در بازی نهائی در مقابل تیم ملی دانمارک، شگفتی ساز آن دوره با نتیجه دو بر صفر شکست خورد.

در سال 1996 بازیها در انگلستان برگزار شد. تیم آلمان در مرحله نیم نهائی در ضربات پنالتی تیم ملی انگلستان، مدعی اصلی جام را شکست داد.

در بازی نهائی آلمان مقابل تیم ملی جمهوری چک قرار گرفت و توانست با شکست دادن این تیم با نتیجه دو بر یک برای سومین جام ملتهای اروپا را بدست آورد.

بازیکنان کلیدی
ینس یره میس و میشل بالاک


در ترکیب تیم آلمان نسبت به سالهای اخیر چندان تغییر عمده ای دیده نمی شود. کریستین زیگه، میشل بالاک، ینس یره میس، فردی بوبیچ، الیور کان و کریستین وورنز بازیکنانی هستند که در سالهای گذشته ترکیب اصلی تیم ملی آلمان را تشکیل می دهند.

در حال حاضر میشل بالاک بازیکن تیم بایرن مونیخ یکی از نقاط قوت خط میانی تیم ملی آلمان به شمار می رود. بالاک بازیکن کاملی است که چه در خط دفاع و خط حمله می تواند به بازیکنان دیگر کمک کند.

کوین کورانی بازیکن22 ساله تیم اشتوتگارت و فردی بوبیچ بازیکن 33 ساله باشگاه هرتا برلین از بازیکنان برجسته آلمان در خط حمله تیم آلمان هستند.

الیور کان دروازه بان پرسابقه باشگاه بایرن مونیخ امسال برای سومین بار در جام ملتهای اروپا شرکت می کند، هر چند که ینس لمان دروازه بان تیم آرسنال انگلستان نیز به اندازه کان برای دروازه بانی تیم آلمان مطمئن به نظر می رسد.

منبع بی بی سی


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری

عناوین آخرین یادداشت ها