X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

نفر افراد آنلاین

1384,02,16
بازیهای تشریفاتی!!


هاشمیان با هانوفر سه ساله توافق کرد!!اصلآ دوست ندارم چیزی بنویسم٫یه حس بدی دارم جدایی خیلی تخلیه حتی با وجود اینکه علی کریمی با بایرن اومده.اما وحید نتونست حقش رو بگیره و به نظر همون طور که توی نوشتهای قبلیم گفتم فوتبال همینه دیگه بگیر نگیر داره وقتی او به بایرن اومد که تمام مهاجم های بایرن عالی بازی میکردن و خلاصه بگذریم امیدوارم هرجا که بازی میکنه موفق باشه و بتونه فیکس بازی کنه که مطمئنا هم همین طوری خواهد شد او حالا کنار دوست و همبازی قدیمیش یعنی کریستیانسن بازی میکنه اونا توی بوخوم زوج خیلی موفقی بودن ولی وحید خیلی از او بهتر بود و به بایرن اومد و کریستایانسن به هانوفر رفت٫روزگار بالا و پائین داره و حالا دوباره به هم رسیدن.از سایت رسمی هانوفر هم میشه فهمید که مسولان هانوفر از این انتقال بسیار خرسند و خوشحال هستن٫اونا نوشتن:وحید هاشمیان مهاجم ۲۸ ساله ایرانی از تیم بایرن مونیخ با قراردادی به مدت سه سال به هانوفر پیوست.او(هاشمیان) سابقه ۷۸ بازی در بوندس لیگا با تیم های بایرن مونیخ٫بوخوم و هامبورگ رو داره و تا کنون ۲۶ گل هم به ثمر رسونده٫مبارکشون باشه!!!!

ثابت‌ مى‌کنم‌ ماگات‌ اشتباه‌
نکرده‌ است‌ کریمی: ضعیف‌ بودم‌ و به‌ بایرن‌ رفتم!

 

على‌ کریمى‌ به‌ بایرن‌مونیخ‌ پیوست‌ تا بزرگترین‌ نقل‌ و انتقال‌ قاره‌ آسیا رخ‌ دهد. او بمب‌ خبرى‌ فوتبال‌ قاره‌ است، پس‌ چندان‌ عجیب‌ نیست‌ که‌ هر روز یکى‌ از رسانه‌هاى‌ آسیایى‌ به‌ سراغ‌ او بروند. این‌ بار روزنامه‌ عربى‌ زبان‌ الخلیج‌ چاپ‌ ابوظبى‌ با او یک‌ مصاحبه‌ مفصل‌ انجام‌ داده‌ که‌ گوشه‌اى‌ از آن‌ را با هم‌ مرور مى‌کنیم.

* روزى‌ که‌ به‌ امارات‌ آمدم، آرزو داشتم‌ که‌ در اروپا بازى‌ کنم‌ حالا به‌ این‌ آرزو رسیده‌ام‌ اما اکنون‌ برایم‌ بازى‌ در بایرن‌ چندان‌ مهم‌ نیست، باید تلاش‌ کنم‌ که‌ در میان‌ این‌ ستاره‌ها بتوانم‌ موفق‌ باشم. آرزوهاى‌ من‌ در این‌ تیم‌ متوقف‌ نمى‌شود، مى‌خواهم‌ ثابت‌ کنم‌ که‌ آنها اشتباه‌ نکردند، با من‌ قرارداد بستند.

* امسال‌ ضعیف‌تر از همیشه‌ بودم، حتى‌ براى‌ خوم‌ هم‌ غیرمنتظره‌ بود که‌ چگونه‌ تیمى‌ همانند بایرن‌مونیخ‌ من‌ را انتخاب‌ کرد.

* فلیکس‌ ماگات‌ نقش‌ مهمى‌ در انتقال‌ من‌ داشت‌ درحالى‌ که‌ او مسئولان‌ باشگاه‌ را براى‌ خرید من‌ مهیا کرد، حالا باید پاسخ‌ مناسبى‌ به‌ اعتماد آو‌ بدهم.

* هیچ‌ مربى‌ در جهان‌ با بازیکنانش‌ دشمنى‌ ندارد، اگر من‌ نتوانم‌ از نظر فنى‌ خودم‌ را به‌ مربى‌ ثابت‌ کنم‌ مشکل‌ از من‌ است، نه‌ از کس‌ دیگر.

هاشمیان فعلآ بایرنی ماند!در چند روز گذشته خبرهای زیادی مبنی بر اینکه هاشمیان قصد ترک بایرن رو داره به گوش می رسید و حتی قرار بود وحید به هانوفر بره اما هم وحید و هم باشگاه هانوفر امضاء قرارداد نهایی رو تکذیب کردن و اظهار کردن که هنوز به توافق نرسیدن و از طرفی وحید گفته که اصلآ قصد ترک بوندس لیگا رو نداره و این به مفهومه اینکه که او اصلآ دوست نداره در تیم سالزبروگ بازی کنه٫همچنین وحید گفته هیچ تصمیمی در مورد آیندش نرگرفته و معلوم نیست که دقیقآ قصد داره به کجا بره و ظاهرا طبق اظهار نظرهای مدیر برنامه های هاشمیان او پیشنهاد های رنگا رنگی از تیم های مختلف اروپایی داره٬من به شخصه چون شکی در قابلیتهای وحید ندارم دوست دارم که او یک سال دیگه در بایرن موندنی بشه٬و اگر تیم خاصی چشم او رو نگیره یا بر عکشس و وحید بخاد تا سال ۲۰۰۷ در بایرن موندنی بشه با توجه به اینکه بایرن علی کریمی رو هم خریده و فقط میتونه تعداد اندکی فکر کنم پنج یا شش بازیکن رو از سایر قارها مثل آسیا٫آفریقا و مهم تر از همه آمریکای جنوبی بخره ماندگار شدن وحید میتونه این سهمه رو برای بایرن خیلی ناچیز کنه!!

بالاک در منچستر؟؟؟واقعآ چقدر مزخرف٫بالاک در من یو دی تی جانشین روی کین و کریمی در بایرن جانشین بالاک خیلی احمقانس و من فکر میکنم که نه بالاک به درد منچستر میخوره و نه کریمی میتونه جانشین بالاک باشه٫بالاک که در این چند هفته گذشته بسیار عالی برای بایرن کار کرده و گل زده با انگیزه فوق العاده ای در باره فینال جام حذفی حرف میزنه٫ما بعد ازاینکه قهرمان شدیم دوست داریم همین طور به پیروزهامون ادامه بدیم و ثابت کنیم که این قهرمانی حق ما بوده و همین آمادگی رو واسه بازی با شالکه در فینال جام حذفی داشته باشیم.

مشکلات کان و سانیولتیم های آرسنال٫منچستر٫میلان و یوونتوس قصد گرفتن ماهی از آب گل آلود دارن٫ظاهرآ یه سری مشکلاتی بین کان و سانیول وجود داره ٫کان سانیول رو به خاطر دریافت گل دوم بازی با چلسی در مونیخ که توسط دروگبا به زده شد مقصر میدونه و معتقده که اگر اون گل رو نمیخوردیم چه بسا در حال حاضر در فینال بودیم و از اون طرف هم این مدافع فرانسوی که تا ساله ۲۰۰۶ با بایرن قرارداد داره گفته که اگر بخوام اشتباهات کان رو بشمارم N روز طول میکشه٫خلاصه همین شده که سانیول یه جورایی قصد ترک بایرن رو داره و خوب اگر بخواد بره که احتمالش  خیلی کمه ممکنه به آرسنال بره به دلیل اینکه اونجا جمع فرانسوی ها جمع تره٫

انتقال کریمی به بایرن به خاطر مقاصد مالی بایرن  بعد از جام جهانی

این حرف هم به نظر من از اون احمقانه ترین حرفهایی که اگر اشتباه نکنم صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه دره پیتی نود ٫ در مورد انتقال کریمی به بایرن زده٫خبرنگاری از او در مورد صعود ایران به جام جهانی سوالی کرد و او در پاسخ گفت:روزنامه هایی که از تیم ملی و فوتبال ایران انتقاد میکنن قصد بدی ندارن و فقط دلسوز فوتبال این مملکت هستن٫اگر تیم ما به جام جهانی بره همه تا سالها از این حضور استفادهای خوبی خواهیم همانند سال نود و هشت که تیم ما به جام جهانی رفت ما شاهد سیل انتقالات بازیکنان به خارخ از کشور بودیم بعد از حضور در جام جهانی ۲۰۰۶ هم مطمئنآ شاهد همچین نقلو و انتقالاتی خواهیم بود و یا فدراسیون فوتبال شارژ مالی خوبی خواهد شد.تا اینجا هیچ مسئله ای نیست این حرفایی که این بابا زد یک بچه دبستانی هم بلد بود بزنه٫احمد پور اینگونه ادامه داد:شما توجه داشته باشید که اگر تیم ملی به جام جهانی بره فروش ما روزنامه دارها هم افزرایش چشم گیری خواهد داشت و حتی چند برابر خواهد شد.خوب این نشون میده که فقط به مسائل مالی و جیب خودشون فکر میکنن و برای اینکه حرفهای چرندش رو تکمیل کنه گفت:حتی همین تیم بایرن مونیخ به چه دلیل علی کریمی رو خرید و شدیدآ طالب بازی او شدن؟ واسه اینکه بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی و نمایش خیره کننده او در این جام او رو بتونند با قیمت بیشتری به سایر تیمهای اروپایی که مسلما از نمایش خیره کننده او متحیر شدن بفروشند.واقعا مزخرفه حالا اول بگذارید ایران به جام جهانی بره بعد از این حرفا بزنید!!!!!!!

New Wallpaper

روکه سانتا کروز مهاجم فراموش شده ی بایرن٫پس از مرگ برادرش خیلی افت روحی کرد و........٫کاری به این مسائل ندارم و یک مسئله ای که میخام بگم اینکه این ساکر دسکتاپی ها هم دیگه خیلی شورش رو در آوردن هر دو هفته دو هفته کاغذ دیورای های جدید رو میدن بیرن٫اگه یادتون باشه گفتم که در مجموع قرار اگر بازم اشتباه نکنم ۳۶ تا کاغد دیواری با همین سبک زیر درست کنن و دیگه زیادی دارن لفتش میدن!!!Download From This page

آخرین بازیهای وحید برای بایرن؟!!

هاشمیان و یره میس احتمالآ طبق خبرهای که این روزها زیاد به گوش میرسه آخرین بازهای خودشون رو برای بایرن انجام میدنَ وحید از دقیقه ۸۵ و یره میس از دقیقه ۸۸ به بازی اومدن.دریافت دو گل از تیم مایتنس نمیتونه زیاد جالب باشه البته باید چند نکته رو در این مسئله دخیل دونست یکی اینکه بایرن قهرمان شده و به اون صورت دفاع خودش رو ملزم به محکم بازی کردن نمی دونه و مسئله بعدی اینکه سلطان کان متاسفانه بر خلاف پیش بینی ها با این بازی نرسید اما اینا فقط میتونه جنبه توجیح داشته باشه یکی دیگه از مهم ترین مسائلی که باعث شده بایرن در این دو بازی اخیر خودش در بوندس لیگا هشت گل بزنه که میتونه آمار جالبی هم باشه اینکه که ماگات بیشتر به بالاک وظایف تهاجمی داده تا دفاعی و دمیکلیس هم الحق در پست هافبک دفاعی جواب داده٫جلو کشیدن بالاک مساویست با حمله و اینکه کلآ تیم کمی هجومی تر از گذشته میشه و در واقع به همین دلیل هم هست که بالاک در چند بازی گذشته خودش برای بایرن این همه گل زده.......

سه گل برتر این دیدار

شماره یک
۶۶۹ کیلو بایت
این گل بعد از اون گلی که ماکای به آژاکس در لیگ قهرمانان زد به نظر من قشنگترین گلی هست که من ازش دیدم!!

گل دیگر ماکای
۸۷۷ کیلو بایت

گل کاپیتان
۸۹۶ کیلو بایت
Save Taget As...  plz

دقیقآ لحظه ای که بالاک داره پاش رو به قصد ضربه زدن به توپ بالا میارهو اینک ماکای....مرد هلندی بایرن موفق شد در حالی که بایرن در دو بازی گذشته خود هشت گل به ثمر رسانده است به تنهایی شش گل را برای تیمش به ارمغان بیاورد٫به یاد روزهایی می افتیم که او مصدوم بود بله به یاد تک تک دقایق بازی با چلسی٫هنگامی که او مصدوم بود بایرن در استمفورد بریج چه کرد؟البته این بدان مفهموم نیست که بایرن در ماکای خلاصه میشود اما نباید به راحتی از ماشین گلزنی چون او گذشت٫ماکای بار دیگر نشون داد که هنوز بهترینه!!!!
الحق باید به وجود همچین بازیکنی افتحار کرد!!عکس زیر گویای همه چیز است و البته اون پشت یک آشنا هست٫هاشمیان دقیقآ همون طور که صورت بالاک باعث شده چیزی از وحید نبینیم بازیکنان بزرگی چون پیزا٫روی٫گویررو٫روکه و...... نمیشه گفت مانع پیشرفت اون شدن اما حقیقتآ اگر کمی منطقی بیندیشیم باید حق رو به وحید بدیم او در شرایطی در بایرن حضور داره که خط حمله در اوج قرار داره٫هم باید به وحید حق داد و هم فرصت!!!!بد نیس بدونید ماکای تا به اینجای کار برای بایرن ۳۰ گل به ثمر رسونده!!!!!!!!!!!
نتایج شنبه ۱۷ اردیبهشت

۲ ماینتس - بایرن مونیخ ۴

۲ نورنبرگ -  بوخوم ۱

۱ فرایبورگ - کایزرسلاترن ۲

دونلود گل فریدون زندی از اینجا٫البته باید بگم که این گل یه فرقی با سایر گلهایی که واسه دونلود قرار میدم داره شما باید لهجه ی گند لهستانی رو تحمل کنید چون از پول ست رکورد کردم ولی اون گلهای دیگه با لهجه توپ بریتیشه ضمنا ببخشید که یه کم دیر شد!

۱ اشتوتگارت - هانوفر ۰

۰ آرمنیا - شالکه ۲

۳ هرتا برلین - ولفسبورگ ۰

۳ بایر لورکوزن - هانزا روستوک ۰

هاشمیان: کریمى‌ مى‌تواند در بایرن‌ موفق‌ باشد!


على‌ کریمى‌ نام‌ خود را به‌ عنوان‌ سومین‌ بازیکن‌ ایرانى‌ بایرن‌مونیخ‌ ثبت‌ کرد و فصل‌ آینده‌ مى‌تواند در کنار وحید هاشمیان‌ زوج‌ ایرانى‌ بایرن‌ را تشکیل‌ دهد.

وحید هاشمیان‌ در مورد حضور على‌ کریمى‌ در بایرن‌مونیخ‌ گفت: از حضور على‌ در بایرن‌ بسیار خوشحالم‌ و او مى‌تواند با کمى‌ تلاش‌ در بایرن‌ موفق‌ شود. کریمى‌ از تکنیک‌ بسیار بالایى‌ برخوردار است‌ و کمتر بازیکنى‌ در جهان‌ مانند او پیدا مى‌شود. من‌ آرزو مى‌کنم‌ على‌ در فوتبال‌ اروپا موفق‌ شود زیرا او لیاقت‌ حضور در تیمهاى‌ بزرگ‌ اروپا را دارد.

وى‌ افزود: من‌ براى‌ چندمین‌ بار عنوان‌ کردم‌ هنوز به‌ هیچ‌ یک‌ از پیشنهادات‌ پاسخ‌ ندادم‌ و خسته‌ شدم‌ از اینکه‌ بارها و بارها گفته‌ام‌ آخر فصل‌ تصمیم‌ مى‌گیرم.

وى‌ افزود: حواس‌ ما باید براى‌ 2 بازى‌ آینده‌ کاملاً‌ جمع‌ باشد زیرا این‌ دو بازى‌ سند حضور ایران‌ در جام‌جهانى‌ است. هنوز کار تمام‌ نشده‌ است‌ و نیاز مبرم‌ به‌ تماشاگرانمان‌ در این‌ دو بازى‌ داریم‌ و باید همه‌ از تیم‌ملى‌ حمایت‌ کنند تا این‌ تیم‌ به‌ جام‌جهانى‌ برود.

فرق‌ بزرگى‌ که‌ کریمى‌ با دایى‌ و هاشمیان‌ دارد برانکو مراقب‌ تبعات‌ منفى‌ نقل‌ و انتقالات‌ باشد


درست‌ است‌ که‌ مقصد کریمى‌ با دایى‌ و هاشمیان‌ یک‌ باشگاه‌ بوده، اما برخلاف‌ دو تاى‌ دومی، «جادوگر» فوتبال‌ آسیا قبل‌ از اینکه‌ سابقه‌ حضور در بوندس‌لیگا را به‌ دست‌ آورد، روانه‌ بایرن‌ مونیخ‌ شده‌ است.

دایى‌ با درخشش‌ در آرمینیا بیله‌فلد به‌ مونیخ‌ رسید و بایرنى‌ها و حید را هم‌ به‌ خاطر گلزنى‌هایش‌ با پیراهن‌ بوخوم‌ به‌ خدمت‌ گرفتند. کریمى‌ اما از لیگى‌ به‌ آلمان‌ مى‌رود که‌ ژرمن‌ها مطلقاً‌ آن‌ را به‌ لحاظ‌ کیفى‌ قبول‌ ندارند.

این‌ نشان‌ مى‌دهد که‌ واسطه‌ انتقال‌ على‌ به‌ بایرن‌ بازیهاى‌ او با لباس‌ تیم‌ملى‌ بوده‌ است.

کسب‌ چنین‌ موفقیتى‌ قبل‌ از شرکت‌ در مسابقات‌ جام‌جهانی؛ بازیهاى‌ که‌ مى‌گویند «شرکت‌ در آنها قیمت‌ بازیکنان‌ را هم‌ افزایش‌ مى‌دهد» به‌ منزله‌ جدى‌ گرفتن‌ تیم‌ملى‌ کشورمان‌ از سوى‌ جهانیان‌ است.

دیگر پیامى‌ که‌ این‌ انتقال‌ با خود دارد، «بازده» و سوددهى‌ بالاى‌ انجام‌ مسابقات‌ دوستانه‌ در برابر تیمهاى‌ بزرگ‌ است، مى‌گویند: 70 درصد از انگیزه‌ جذب‌ جادوگر پس‌ از تماشاى‌ دیدار آلمان‌ در برابر ایران‌ پیدا شده‌ و بخشى‌ از 30 درصد باقى‌ مانده‌ را هم‌ ربط‌ داده‌اند به‌ بازى‌ دوستانه‌مان‌ در مقابل‌ باشگاه‌ رم‌ ایتالیا.

برانکو به‌ عنوان‌ معمار و مهندس‌ بناى‌ کنونى‌ باید مراقب‌ باشد که‌ محاسن‌ و مضرات‌ توجه‌ جهانیان‌ به‌ تیم‌ او- تقریباً- برابرند. براى‌ بازیکنانى‌ نظیر کعبی، مبعلی، نیکبخت، نکونام، علوی، نصرتى‌ و کاظمیان‌ که‌ تجربه‌ ترانسفر به‌ واسطه‌ درخشش‌ در بازیهاى‌ ملى‌ را ندارند، «کشف» این‌ مسئله‌ مى‌تواند به‌ منزله‌ قرار گرفتن‌ یک‌ وزنه‌ روحى‌ بسیار سنگین‌ روى‌ دوش‌ آنها باشد.

اصولاً‌ هر زمان‌ که‌ «حواس» بازیکن‌ ملى‌پوش‌ به‌ «سکو»ها و نگاه‌ «دلال»ها بوده‌ از تمرکز او روى‌ بازى‌ کاسته‌ شده‌ و کمک‌ کرده‌ به‌ خروج‌ فوتبالیست‌ از برنامه‌هاى‌ مربى‌ و اجراى‌ کار گروهی.

ایوانکوویچ‌ باید ضمن‌ مبارزه‌ با این‌ پدیده‌ حواسش‌ به‌ تبعات‌ منفى‌ ناشى‌ از انتقال‌ کریمى‌ها نیز باشد، زیرا در صورت‌ به‌ حقیقت‌ پیوستن‌ شایعاتى‌ که‌ این‌ روزها درخصوص‌ ترانسفر نیکبخت‌ و کاظمیان‌ و کعبى‌ و نکونام‌ مى‌شنویم، چه‌ بسا آنها درصدى‌ از انگیزه‌هاى‌ خود را از دست‌ بدهند و با حدت‌ و شدت‌ کمترى‌ در تمرینات‌ و مسابقات‌ ملى‌ شرکت‌ کنند.

درست‌ است‌ که‌ حضور در تمرینات‌ تیمهاى‌ بزرگ‌ به‌ استحاله‌ کیفى‌ فوتبال‌ بازیکنان‌ آسیایى‌ مى‌انجامد. لیکن‌ یادمان‌ باشد که‌ دنباله‌ مسابقات‌ انتخابى‌ جام‌جهانى‌ پیش‌ از وقوع‌ نقل‌ و انتقالات‌ برگزار مى‌شود بنابراین‌ بازیکنى‌ که‌ به‌ یکى‌ از اهداف‌ مهم‌ اقتصادی- فوتبالى‌اش‌ رسیده‌ را نیروى‌ ذهنى‌ ناشى‌ از این‌ موفقیت- مقداری- تنبل‌ مى‌سازد و کیفیت‌ کارش‌ را تهدید مى‌کند.


هفته‌ سى‌ و دوم‌ بوندس‌لیگا لیزارازو: مى‌مانم‌ و با "لام" رقابت‌ مى‌کنم‌

مسابقات‌ هفته‌ سى‌ و دوم‌ بوندس‌لیگا در حالى‌ از امروز- و آن‌ هم‌ با انجام‌ هفت‌ بازی- آغاز مى‌شود که‌ یک‌ تیم‌ از جمع‌ 18 تیم‌ دسته‌ اولى‌ دغدغه‌ رسیدن‌ به‌ نقطه‌ و مکانى‌ عالى‌تر را در جدول‌ ندارد. آن‌ تیم‌ به‌ غیر از بایرن‌مونیخ، تیم‌ دیگرى‌ نیست! تیمى‌ که‌ هفته‌ قبل‌ در شرایطى‌ که‌ با کایزرس‌لاترن‌ مصاف‌ داد و چهار بر صفر پیروز شد، به‌ علت‌ فاصله‌ امتیازى‌ زیاد با تیم‌ دوم‌ جدول، شالکه‌ قهرمانى‌ زودهنگام‌ را جشن‌ گرفت.

اگر فکر مى‌کنید بایرنى‌ها در بازى‌ با ماینتس‌ هیچ‌ دغدغه‌ و نگرانى‌ ندارند، سخت‌ در اشتباهید! چراکه‌ پس‌ از کسب‌ ثبت‌ قهرمانی، اعضاى‌ تیم‌ هر یک‌ دغدغه‌هایى‌ دارند. اینان‌ ضمن‌ این‌ که‌ نمى‌خواهند بازنده‌ مسابقه‌ با ماینتس‌ باشند و به‌ دنبال‌ برد مى‌گردند، هر یک‌ با دغدغه‌هاى‌ ذهنى‌ خاصى‌ روبرو شده‌اند.

از این‌ جمع‌ شاید وضعیت‌ بیزانت‌ لیزارازو مدافع‌ چپ‌ و کهنه‌کار بایرن‌ با بقیه‌ فرق‌ کند چراکه‌ پس‌ از راحت‌ شدن‌ خیال‌ این‌ بازیکن‌ از بابت‌ کسب‌ قهرمانى‌ امسال، او در فاصله‌ سه‌ هفته‌ تا پایان‌ فصل، دچار تردید عجیبى‌ شده‌ است‌ به‌طورى‌ که‌ نمى‌داند برخلاف‌ تصمیم‌ قبلی، به‌ همکارى‌ با بایرن‌ ادامه‌ داده‌ و از خیر بازنشستگى‌ زودرس‌ بگذرد یا این‌ که‌ کماکان‌ به‌ تصمیم‌ گرفته‌شده‌ پایبند باشند و خداحافظى‌ از فوتبال‌ را عملى‌ و ممکن‌ سازد.

البته‌ در این‌ میان‌ او براى‌ خود دلایلى‌ دارد که‌ شنیدنش‌ خالى‌ از لطف‌ نیست!

آقاى‌ لیزارازو، شما از معدود فوتبالیستهایى‌ هستید که‌ در زمان‌ وداع‌ خود از فوتبال‌ به‌ افتخار مهمى‌ مى‌رسند، افتخار قهرمانى‌ بوندس‌لیگا هفته‌ قبل‌ ازآن‌ شما و بایرن‌مونیخ‌ شد.

درست‌ است. از این‌ بابت‌ خیلى‌ خوشحال‌ شدم‌ که‌ در چنین‌ شرایطى‌ مى‌توانم‌ یک‌ عنوان‌ مهم‌ را به‌ جمع‌ افتخارات‌ قبلى‌ام‌ اضافه‌ کنم‌ اما...

اما چه؟

مى‌خواستم‌ این‌ نکته‌ را بگویم‌ که‌ احتمال‌ دارد ظرف‌ سه‌ هفته‌ پایانی، تصمیمم‌ براى‌ خداحافظى‌ از فوتبال‌ تغییر کند.

چه‌ گفتید؟ مى‌خواهید به‌ فوتبال‌ ادامه‌ دهید؟

بله، شاید!

اما شما که‌ طى‌ ماههاى‌ اخیر گفته‌ بودید امسال، سال‌ آخر فوتبالتان‌ است‌ و در پایان‌ فصل‌ براى‌ همیشه‌ بازى‌ فوتبال‌ را کنار مى‌گذارید؟

درست‌ است. من‌ این‌ را گفته‌ بودم‌ چون‌ پیش‌ خودم‌ تصوراتى‌ داشتم. آن‌ موقع‌ با خود مى‌گفتم‌ به‌ خاطر کاهش‌ توانایى‌هاى‌ بدنى‌ ممکن‌ است‌ نتوانم‌ در 35 سالگى‌ خوب‌ عمل‌ کنم‌ اما الان‌ مى‌بینم‌ از لحاظ‌ بدنى‌ در شرایط‌ ایده‌آلى‌ قرار دارم‌ به‌ طورى‌ که‌ راحت‌ مى‌توانم‌ فوتبال‌ بازى‌ کنم.

جدى‌ مى‌گویید؟

بله، کاملاً‌ جدی. ممکن‌ است‌ حرفم‌ را باور نکنید اما من‌ در ابتداى‌ زمستان‌ فقط‌ شش‌ ماه‌ با بایرن‌ قرارداد بستم‌ و حاضر شدم‌ که‌ براى‌ بایرن‌ بازى‌ کنم‌ چون‌ که‌ تصمیم‌ داشتم‌ سه‌ هفته‌ دیگر فوتبال‌ را کنار بگذارم‌ اما حالا مى‌بینم‌ در شرایط‌ خوبى‌ هستم، چه‌ از لحاظ‌ بدنى‌ و چه‌ از لحاظ‌ روحى‌ و روانی. از طرفى‌ مى‌بینم‌ که‌ بایرن‌ براى‌ ادامه‌ حضورم‌ تمایل‌ نشان‌ مى‌دهد.

مى‌توان‌ گفت‌ کسب‌ قهرمانى‌ زودهنگام‌ در ایجاد چنین‌ ابهامى‌ تأثیر داشته؟

بله، احساس‌ مى‌کنم‌ تأثیر داشته‌ چراکه‌ الان‌ به‌ لحاظ‌ روحى‌ با چند هفته‌ قبل‌ که‌ صحبت‌ از بازنشستگى‌ مى‌کردم، قابل‌ قیاس‌ نیستم.

با این‌ شرایط‌ شما الان‌ تصمیم‌ خود را براى‌ ادامه‌ حضور در بایرن‌ گرفته‌اید. اینطور نیست؟

نه، هنوز هیچ‌ تصمیم‌ قطعى‌ را نگرفته‌ام. من‌ بایستى‌ ببینم‌ و بدانم‌ که‌ واقعاً‌ دنبال‌ چه‌ هستم‌ تا بتوانم‌ تصمیم‌ درستى‌ بگیرم. براى‌ این‌ منظور دو امکان‌ هست. این‌ که‌ همچنان‌ در فوتبال‌ باقى‌ بمانم‌ و یک‌ فصل‌ دیگر هم‌ در خدمت‌ بایرن‌ باشم‌ یا این‌ که‌ به‌ فکر آویختن‌ کفشهایم‌ باشم.

اگر بخواهید راه‌ اول‌ را برگزینید، هیچ‌ مى‌دانید بایرن‌ با چه‌ مشکلاتى‌ روبرو مى‌شود؟

مشکل؟!

بله، در پستى‌ که‌ شما بازى‌ مى‌کنید، بایرن‌ یک‌ بازیکن‌ تازه‌وارد به‌ اسم‌ فیلیپ‌ لام‌ دارد. او پس‌ از دو فصل‌ حضور قرضى‌ در اشتوتگارت‌ به‌ بایرن‌ بازمى‌گردد و این‌ در حالى‌ است‌ که‌ او الان‌ دفاع‌ چپ‌ تیم‌ملى‌ است. خلاصه‌ ممکن‌ است‌ رقابت‌ سختى‌ بین‌ شما و او درگیرد و این‌ امر منجر به‌ پشت‌ خط‌ ماندن‌ شما شود؟

متوجه‌ منظورتان‌ شدم. گمان‌ نکنم‌ در صورت‌ ادامه‌ حضورم‌ مسأله‌ خاصى‌ میان‌ من‌ و فیلیپ‌ لام‌ به‌ وجود آید. از لحاظ‌ شخصیتى‌ او یکى‌ از فوتبالیستهاى‌ ممتاز حال‌ حاضر آلمان‌ است‌ و از لحاظ‌ رقابتى‌ هم‌ حریفى‌ قابل‌ احترام، بنابراین‌ حتى‌ با وجود او نیز من‌ دچار تردید و تشویش‌ نمى‌شوم. در آن‌ صورت‌ نیز با لام‌ جوان‌ به‌ رقابت‌ جدى‌ مى‌پردازم‌ و مطمئن‌ هستم‌ اگر تصمیم‌ به‌ ماندن‌ بگیرم، توانایى‌ رقابت‌ کردن‌ با او را دارم، بنابراین‌ به‌ خاطر اینجور چیزها ناراحت‌ و نگران‌ نمى‌شوم.

برنامه‌ مسابقات‌ امروز در یک‌ نگاه‌

* ماینتس‌ - بایرن‌مونیخ‌

ورزشگاه: بروخ‌وگ‌

* نورنبرگ‌ - بوخوم‌

ورزشگاه: فرانکن‌اشتادیون‌

* فرایبورگ‌ - کایزرس‌لاترن‌

ورزشگاه: بادن‌وااشتادیون‌

* اشتوتگارت‌ - هانوفر

ورزشگاه: گوتلیب‌ دایملر

* آرمینیابیله‌فلد‌ - شالکه‌

ورزشگاه: آلم‌

* هرتابرلین‌ - ولفسبورگ‌

ورزشگاه: المپیااشتادیون‌

* بایرلورکوزن‌ - هانزاروستوک‌
ورزشگاه: باى‌آره‌نا

سه هفته به پایان بوندس لیگا مونده و بایرن سه بازی الکی داره٫از یه طرف اصلآ مهم نیستن و از طرف دیگه هم بسیار مهم هستن٫اما از این مهم بودن و نبودن که بگذریم این بازیهای تشریفاتی میتونه فرصت مناسبی برای هاشمیان باشه که حتی در ترکیب فیکس تیم قرار بگیره و ذات گل زنی خودش رو نشون بده تا بلکه مسولان بایرن او رو همرا ینس یره میس و توماس لینکه به تیم سالزبورگ اتریش نفروشنده تا در فصل آینده بوندس لیگا شاهد هنر نمایی دو ایرانی در بایرن باشیم.حتمآ خبر دارید که فرانتس بکن بائر به سمت مشاور رئیس باشگاه سالزبورگ در اومده و او رو در خریدهای آینده این تیم با انداختن بازیکنان چفت و شل و پا به سن گذاشته یاری میکنه!در حال حاضر روی سایت بایرن هیچ خبری از بازیکنان احتمالی بازی فردا نیست ولی از قرار معلوم سلطان به بازی فردا میرسه و نسبت به حضور پیزا و گوئررو در بازی فردا با کمی شک و شبه سخن گفتن!پس٫فردا باید منتظر خبر گلزنی دوباره وحید برای بایرن باشیم!!

شنبه ۱۷ اردیبهشت

ماینتس - بایرن مونیخ

نورنبرگ -  بوخوم

فرایبورگ - کایزرسلاترن

اشتوتگارت - هانوفر

آرمنیا - شالکه

هرتا برلین - ولفسبورگ

بایر لورکوزن - هانزا روستوک

یکشنبه ۱۸ اردیبهشت

دورتموند - برمن

هامبورگ -  گلادباخ


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری

عناوین آخرین یادداشت ها