X
تبلیغات
زولا

نفر افراد آنلاین

1383,04,29
اخبار کوتاه:

۱-جریمه باشگاه بایرن به خاطر مسایل طبلیغاتی که در حین بازی بایرن با سلتیک در تاریخ ۱۷ سپتامبر سال گذشته روی داده بود کاهش یافت.یوفا در این خصوص اعلام کرد که بایرنی ها 
میبایستی به عوض ۵۰۰۰۰ یورو٫ ۱۷۰۰۰ یورو بپردازند.
۲-پیزارو تحت عمل جراحی قرار گرفت.وی که در جریان مسابقات کوپا آمریکا صدمه دیده بود در بیمارستانی در شهر زیبای مونیخ مورد عمل جراحی موفقیت آمیزی قرار گرفت.
۳-لوسیو٫ مدافع برزیلی جدید بایرن٫ تیمش را در سفر به آمریکا همراهی نخواهد کرد.وی به علت انجام عمل جراحی هنوز قادر به انجام تمرین نشده است.
۴- الیور کان سوپر دروازه بان و فوق ستاره بایرن اعلام کرد علیرغم آنکه یک تیم ژاپنی به او پیشنهاد بالغ بر ۵/۷ میلیون یورو دستمزد خالص سالیانه کرده ولی خیال رفتن به جی لیگ ژاپن را ندارد.

در ضمن ممنون از این همه نظراتتون

میشاییل بالاک ستاره تیم ملی فوتبال آلمان و باشگاه بایرن مونیخ٫ گلزنترین هافبک فوتبال جهان است.در زیر آخرین مصاحبه انجام شده با او را میخوانید:
*هنر از نظر شما چیست و فوتبال چه موقع یک هنر خواهد بود؟
 -
هنر از نظر من با خارق العاده ها سرو کار دارد.با امور خارج از معمول.هنر چیزیست که همه کس قادر به انجام آن نیست.از این منظر هنر کاملاْ تخصصی شده.بنا بر این فقط شامل موسیقی یا نقاشی نمیشود.بلکه شامل ورزش فوتبال هم میشود.حداقل برای بعضی از تماشاگران اینگونه است که در وجود فوتبالیست ها یک هنرمند را میبینند.فوتبالیستها افرادی هستند که برای آنها تکالیف ریاضی مقرر نشده است.آنها میتوانند خیلی بیشتر خلاق باشندو هرگز معلوم نمیشود که از هنرشان چه نتیجه ای حاصل میشود.اما وقتی انسان خودش ورزشکار باشد٫ مثل من٫ آنوقت نظر دیگری راجع به آن دارد.فوتبال برای من کار سخت است ولی از آن لذت میبرم.
*آیا مفهومی از هنر وجود دارد که شیوه بازی شما را زیر سوُال ببرد؟
- هیچ چیز وجود ندارد٫ چرا که هنر در جهت کسب نتیجه نیست.هنر٫ بازی یا بازی زیبا٫ نزد ما در درجه دوم اهمیت قرار دارد.در فوتبال نتیجه تعیین کننده است.فرقی نمیکند که یک بازی از طرف مردم زیبا یا زشت تلقی شود.فوتبال که اسکی روی یخ نیست.
*آیا چیزی وجود دارد که شیوه «بالاک کلاسیک»را غیر قابل تغییر سازد؟
- بله٫ من اینطور فکر میکنم.قدرت من اینست که یک حمله را شروع٫ و آن را به پایان میرسانم.
زود شروع میکنم به ساختن بازی و بعد سعی میکنم تا عمق دفاع حریف نفوذ کرده و برای دروازه ایجاد خطر کنم.
*مراحلی وجود دارد که در آن این گلها٫ راه پیروزی را هموار میسازند.چکار میکنید که چنین لحظاتی بیشتر وجود داشته باشد؟
- من تا جای ممکن چیزی را تغییر نمیدهم.اما از طرف دیگر نباید خیلی ساده گفت:«حالا هر طور میخواهد بشود.»نباید ضعیف شد٫ و باید سخت کار کرد.همیشه میگویند:«وقتی انسان موفق است٫ باید سخت تر کار کند تا موفقیت خود را تثبیت کند.»واقعاْ درست است.اما مبالغه و زیاده روی هم نباید کرد.
*و بر عکس٫ وقتی دوران ضعف کار میرسد و گلی به ثمر نمیرسد٫ چطور میتوان دوباره حتی المقدور سریع از این مرحله خارج شد؟
- من همیشه گلهای خودم را میزنم.حتی در مقاطعی که اوضاع خوب پیش نمیرود.اگر هم در چند بازی موفق به زدن گل نشوم٫ عصبی نمیشوم.گلها دوباره می آیند.نباید انسان راه خود را عوض کند٫ باید نقاط قوت خود را باور کند.
*هنر گلزنی شما کدام سیستم بازی را میطلبد؟
- قدرت من در خط میانی در ارتباط با خط دفاع و حمله است.من یک هافبک میانی هستم که نه اجازه دارد خیلی دفاعی بازی کند و نه دقیقاْ پشت مهاجمان نوک.برای این منظور قبلاْ کسی مثل سباستین دایسلر تعیین شده است.من بر خلاف آن٫دوست دارم در موقعیت پاس دادن باشم٫ بتوانم جابجا شوم و دوباره سر جای خودم برگردم.
*چه موقع فهمیدید که میتوانید گلزنترین هافبک دنیا شوید؟
- نمیتوانم دقیقاْ جواب این سؤال را بدهم.من در لیگ دسته اول جوانان ۳۵ گل به عنوان لیبرو به ثمر رساندم.در دنیای حرفه ای٫ دوباره هر بازیکن از صفر شروع میکند.پس باید یکبار دیگر از اول همه چیز از سر گرفته شود تا بتوان در سالهای بعد از تمام توان استفاده کرد.
*شما همیشه در برابر کسانی که شما را با زیدان مقایسه میکنند مقاومت میکنید.با چه تیپ بازیکنی میگذارید شما را مقایسه کنند؟
- من خودم را با دیگران مقایسه نمیکنم.
*آیا قبل از ارسال یک سانتر به سمت شما٫ فکر میکنید که چند لحظه بعد یک گل خواهید زد؟
- در واقع نه.اما در این لحظات همیشه به خود میگویم:«امیدوارم الان توپ به طرف من بیاید.»چون در اینگونه موارد یک حس میگوید که توپ کجا می آید و به طرف کجا باید دوید.وقتی توپ می آید٫ دیگر فقط به خود بازیکن بستگی دارد که چگونه از آن استفاده کند.
*بنابر این٫ آیا میتوان زدن یک گل را برنامه ریزی کرد؟
- نه.اما وقتی یک تیم نقاط قوت مشخصی دارد٫ در موقعیت های استاندارد و یا در حملات مشخص٫ آن وقت روشی که تیم به گل میرسد٫ معمولاْ مشابه هم است و خیلی مشکل است که در تمرینات این گلها به درستی برنامه ریزی شوند.اما اینکه تیم مقابل چگونه در زمین قرار میگیرد و اینکه در آن حالت تیم خودی چگونه باید عمل کند را نمیتوان از قبل مشخص کرد.تمرینات٫ قسمت به قسمت انجام میشود:«نفوذ به کناره ها و بعد هم سانترها.
*یعنی جرقه یک خلاقیت تنها در حین بازی زده میشود؟
- همینطور است.
*در یورو ۲۰۰۴ در مقابل هلند چطور شد که هنر گلزنی تیم شما عمل کرد؟
- این مهم نیست که من یا دیگری گل بزنیم.این مهم است که به عنوان یک تیم بازی کردیم و امتیاز گرفتیم.
*وقتی با یک حریف بخصوص سخت برخورد میکنید٫ آیا روش بازی خود را تغییر میدهید؟
- بله.وقتی متوجه میشوم که یک حریف خیلی خوب دارم٫ با توجه به خصوصیات او واکنش نشان میدهم.بعضی ها ترجیح میدهند که یار گیری کنند٫ بعضی ها فضا را میپوشانند و خیلیها در مواقع مشخص در محوطه جریمه تو را میگیرند و نمیگذارند که حرکت کنی.بنابر این وقتی مرا در محوطه جریمه محکم میگیرند٫ میدانم که شانس زیادی برای گل زدن ندارم.داور هم در این موارد خیلی سخت سوت میزند.آن وقت است که من مسیر حرکتم را تغییر میدهم و به جایی میروم که گر چه در آنجا کاملاْ قدرت ندارم٫ اما آزادتر هستم و شانس گل زدن در آن لحظه برایم بیشتر میشود.
*در مقابل دروازه بان چه عکس العملی نشان میدهید؟
- هر کس نقاط ضعف و قوت خود را میشناسد.بعضی ها در موقعیت تک به تک قرار میگیرند.آن وقت میتوان دروازه بان را یا دریبل زد و توپ را از کنارش رد کرد و یا آن را از بالای سرش درون دروازه فرستاد.در آن موقعیت باید بدون تأمل و درنگ عمل کرد.
*چگونه؟
- با تصمیم گیری سریع.

نوشته شده توسط  :        Manmem       


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری

عناوین آخرین یادداشت ها